Najczęściej zadawane pytania dotyczące bezobsługowego wypożyczania hulajnóg elektrycznych.


Jak to działa?

Jakie są wymagania dotyczące jazdy?

  • Musisz przeczytać i zaakceptować regulamin

Jak pobrać aplikację?

Możesz wyszukać aplikację „Hulaj” w sklepach App Store i Google Play lub pobrać aplikację bezpośrednio z poniższych linków:

Czy aplikacja wymaga połączenia z internetem?

Tak, w celu popranego funkcjonowania aplikacji jest wymagane połączenie z internetem.

Jakie są minimalne wymagania do poprawnego działania aplikacji Hulaj?

Aplikacja wymaga systemu operacyjnego Android w wersji minimum 4.4 KitKat lub iOS w wersji minimum 10. HULAJ wymaga włączenia funkcji GPS oraz połączenia z internetem. W przypadku problemów z zakończeniem przejazdu może być wymagane włącznie funkcji bluetooth.

Jak znaleźć najbliższą hulajnogę?

Uruchom aplikację Hulaj i zaloguj się. Wszystkie dostępne hulajnogi od razu wyświetlą się na mapie. Jeżeli ich nie widzisz, możliwe, że nie są dostępne w najbliższej okolicy. Mapa nie odświeża się sama. Uruchom ponownie aplikację by zobaczyć aktualną mapę.

Jak odblokować hulajnogę?

Aby odblokować hulajnogę zaloguj się do aplikacji i naciśnij przycisk następnie zeskanuj kod QR, który znajduje się na kierownicy. Hulajnoga odblokuje się i pozostaje tylko Hulać.

Jak zakończyć jazdę?

Naciśnij przycisk w aplikacji: „Zablokuj & Zapłać”.

Przy zakończeniu jazdy mam komunikat, że nie mogę zablokować w wyznaczonej strefie, hulajnoga zablokowała się i piszczy.

Próbujesz zablokować hulajnogę w strefie gdzie nie można jej parkować. Dlatego czas jazdy wciąż się nalicza. Hulajnogę możesz ponownie odblokować. W takiej sytuacji pojawia się ponownie przycisk skanowania kodu QR. Odblokuj hulajnogę i zaparkuj ją w dozwolonej strefie.

Hulajnoga nie blokuje się, a czas dalej się nalicza.

W celu poprawnego funkcjonowania aplikacji musisz mieć dostęp do internetu, gdy go brak możesz zablokować HULAJnogę przy użyciu połączenia Bluetooth. Włącz bluetooth w telefonie, jeżeli już jest włączony, wyłącz i włącz go ponownie. Spróbuj teraz zakończyć przejazd. W razie dalszych problemów skontaktuj się z nami.

„Błąd oprogramowania”

Chmurka z napisem „Błąd oprogramowania” może się pojawić z różnych powodów. Zazwyczaj gdy jest problem połączenia z serwerem. Nie przerywa ona natomiast procesu odblokowania/blokowania hulajnogi. Ten jest powtarzany 3 razy. Prosimy nie odchodzić od hulajnogi dopóki, ta nie zostanie odblokowana lub pojawi się monit „Błąd odblokowania”.

Hulajnoga szybko rozładowała się

W zależności od stylu jazdy oraz terenu można przejechać różne odległości np. na 5% baterii można przejechać od 100m do ponad kilometra. Gwałtowne przyspieszanie, jazda pod górkę może znacznie zmniejszyć maksymalny zasięg hulajnogi.


Bezpieczeństwo

Czy potrzebuję kasku?

Kask nie jest wymagany do Hulania, jednak znacząco zwiększa Twoje bezpieczeństwo.

Co należy sprawdzić przed jazdą?

Przed Hulaniem należy sprawdzić ogólny stan techniczny hulajnogi. Czy konstrukcja nie posiada uszkodzeń, pęknięć. Przede wszystkim zobacz czy hamulec działa poprawnie tj. czy po naciśnięciu dźwigni czujesz opór, a tylne koło jest zablokowane. Jeżeli zauważysz jakąkolwiek nieprawidłowość zgłoś to proszę używając Formularza na stronie lub w aplikacji wchodząc w ikonę Centrum zgłoszeń.

Jak bezpiecznie używać hulajnogi?

Temu zaganieniu poświęciliśmy całą osobną stronę wraz z instruktażem. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną: Bezpieczeństwo przede wszystkim.

Jakich uprawnień wymaga aplikacja Hulaj?

Hulaj wymaga dostępu do lokalizacji GPS, która służy ułatwieniu znalezienia hulajnogi w Twojej najbliższej okolicy. Dostęp do aparatu jest potrzebny, by móc wykonać skan kodu QR. Dostęp do pamięci telefonu jest potrzebny tylko podczas dodawania zdjęcia w formularzu. Nie jest wymagany do poprawnego funkcjonowania aplikacji.

Płatność

Ile kosztuje Hulanie?

Koszty Hulania to tylko 3 PLN za odblokowanie + 89gr za każdą rozpoczętą minutę jazdy. Zapraszamy do zapoznania się z naszym Cennikiem.

Jak zapłacić?

Płatność może odbywać się na 2 sposoby, jednak oba są możliwe tylko z poziomu aplikacji. W aplikacji Hulaj można zakupić kupon prepaid korzystając z serwisu PayU lub dodać kartę. Zapraszamy do zapoznania się z naszym Cennikiem.

Kontakt

Jak zgłosić problem z hulajnogą?

W tym celu można wykorzystać formularz w aplikacji. Naciśnij ikonę w prawym dolnym rogu

Jaki jest koszt połączenia z infolinią?

Koszt za połączenie z infolinią jest zgodny z cennikiem/taryfą Twojego operatora.